Imdb’ye göre en başarılı netflix filmleri

Netflix sadece dizilerle değil son yıllarda artan popülerliğiyle birçok sinema filmi yapımcılığı da gerçekleştirmiştir. Bu filmler öyle basit, popüler kültür filmleri de değildir. Aslında beklenilenin dışında usta yönetmenlerle de çalışmış, dahabağımsız çalışan yönetmenlere de onların tarzına dokunmadan yapımcılık yapmıştır. Alfonso Cuaron, Coen Kardeşler, Martin Scorsese gibi usta bağımsız yönetmenlerle de filmler yapmış ve oldukça büyük ödüller almışlardır. IMDb’ye göre en başarılı Netflix filmleri listesinde deneysel tarzda, bağımsız tarzda ya da daha renkli filmler var.

Savaş ve Savaş Karşıtı 10 Film listeme gitmek için tıklayabilirsiniz…

1- Roma (IMDb: 7.7)

IMDB'YE GÖRE EN BAŞARILI NETFLİX FİLMLERİ
IMDB’YE GÖRE EN BAŞARILI NETFLİX FİLMLERİ

Parçalanmış aileye ve hayata rağmen bir olan ve mücadele edebilen 2 kadının öyküsü. Cleo evinde çalıştığı Sofia ve onun 4 çocuğuna bakmaktadır. Cleo hizmetçiliğinin yanı sıra aslında ailenin de en büyük destekçisidir. Kocasıyla arası kötü olan Sofia’ya destek olmak, çocuklarla daha fazla ilgilenmek ister Cleo. Ama zaman geçtikçe benzer bir ilişki acısını bu sefer Cleo yaşar. Siyasi karışıklık, dağınık bir sosyal yaşam ve çevre içinde birbirlerine her türlü desteği sağlamaya çalışan Sofia ve Cleo’nun hikayesi. Alfonso Cuaro’nun yönetmenliğini yaptığı film 3 Oscar ödülünü kazanmayı başarmıştır. Netflix’in en ödüllü film yapımı yine Roma filmidir. IMDb’ye göre en başarılı Netflix filmleri listesinin en başarılı filmi demek yanlış olmaz.

Tür: Dram
IMDB: 7.7 / Rotten Tomatoes: %95

2- The Irishman (IMDb: 7.9)

The Irishman - Filimadam.com

Usta yönetmen Martin Scorsese’den, usta oyuncularla dolu kadrosuna, uzunluğundan, başarısını kadar pekçok şeyi barındıran The Irishman IMDb’ye göre en başarılı filmleri listesinin en önemli filmlerinden bir tanesi. Mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın hayatına odaklanıyor film. Eski asker olan Frank Sheeran daha sonra mafya ile yakınlaşmaya başlamış ve onların pis işlerini yapan sadık bir görev adamı olmuştur. Aynı zamanda işçi sendikasıyla arası da iyidir ve sendikada da aktif görev almaktadır. Burada ise usta yönetmen Scorsese bizlere aslında asıl merak ettiğinin ortadan aniden kaybolan Amerikalı işçi sendikası lideri Jimmy Hoffa’yı anlatmaya başlıyor. Aslında Frank Sheeran üzerinden Jimmy Hoffa olayına ve mafyanın karanlık işleyişine bizi dahil ediyor.

Tür: Dram, Biyografi, Suç
IMDB: 7.9 / Rotten Tomatoes: %96

3- Beasts of No Nation (IMDb: 7.7)

Beast of no Nation - Filimadam.com

Afrika kıta olarak hem sömürüler hem de bu sömürüyü yapan devletlerin bölüp, bölüştürdüğü bir kıta olmuştur. Çoğu Afrika ülkesi yıllarca iç karışıklıklar, savaşlar, kabileler arası mücadeleler ile diğer birçok sorunu yetmezmiş gibi yıllarca uğraşmıştır. Beast of No Nation’da bu iç savaşların en büyük kurbanlarından olan çocukları ve çocuk askerleri anlatmaktadır. Etraflarında dönen ve ne olduğunu anlamadıkları bir savaşın içinde olmak hatta direkt bir tarafın yanında zorla savaştırılmak. Bu parçalanan çocuklar ve hayatlarını, savaşın en berbat yönlerini konu alan filmimiz Netflix’in en başarılı yapımlarından bir tanesidir.

Tür: Dram, Savaş
IMDB: 7.7 / Rotten Tomatoes: %92

4- Dear EX (IMDb: 7.4)

Dear Ex - Filimadam.com

Asya sineması beni hep etkilemiştir. Çok daha sert toplumsal konulara değinen, lafını esirgemeyen tarzlarıyla başarılıdır. Dear Ex’de bu filmlerden birisi bence. San Lian adlı kadın kocasının ölümünü atlatamamışken bir diğer şok da sigorta şirketinden gelir. Kocası vasiyetinde varlıklarını ne karısına ne de oğluna bırakmıştır. Karısının bilmediği bir durum vardır o da kocasının bir erkek ile olan ilişkisidir. Adam tüm varlığını da ilişkisinin odluğu erkeğe bırakmıştır. Kadın bu durumu kabullenmez ve oğlunu bu adamla yüzleşmesi için yollar fakat oğlu da hesap sormak yerine babasının partneri olan adamın yanında kalır ve kadın bir defa daha yıkılır.

Tür: Dram, Komedi, Romantik
IMDB: 7.4 / Rotten Tomatoes: %89

5- Shirkers (IMDb: 7.4)

Shirkers - Filimadam.com

IMDb’ye göre ne başarılı Netflix filmleri listemizin içinde yer alan Shirkers belgesel/film kıvamında. Yine oldukça başarılı bulunan, uluslar arası festivallere katılan, ödüller toplayan filmimiz, eleştirmenlerden de tam not almayı başarmış. Üç Singapurlu genç ülkenin ilk bağımsız sinema filmini çekmek için bir araya gelirler. Film hocası Georges ile temas halinde olarak filmlerini çekmeye başlarlar. Film çekimlerinin ardından 3 genç üniversite okumak için yurt dışına gideceklerinden filmin görüntülerini Georges’e bırakırlar. Ancak daha sonra ulaşmak istediklerinden Georges’den haber alamazlar ve adamın gizemli olarak ortadan kaybolduğunu anlarlar. Yıllar sonra filmin senaryosunu da yazan Sandi filmin görüntülerine ulaşmayı başarır. Görüntüleri bulan Sandi ise görüntüleri kullanarak süreci anlatan bir belgesel film yapmaya karar verir.

Tür: Belgesel
IMDB: 7.4 / Rotten Tomatoes: %97

6- The Ballad of Buster Scruggs (IMDb: 7.3)

The Ballad of Buster Scruggs - Filimadam.com

Usta yönetmenler Coen kardeşlerin yönettiği bu western türü film yine Netflix’in hem başarılı hem de en orjinal içeriklerinden bir tanesidir. Amerika tarihinin hep övülen, gerçek ruhu olan olarak anlatılan o vahşi batı hikayelerini tekrardan bize anlatan bu filmde toplam 6 farklı hikaye bulunmaktadır. Kelle avcıları, azılı suçlular, banka soyguncuları, altın arayanlar, topluca göç edip haydutlar ve kızılderililer ile olan mücadele. Bize oldukça renkli ve canlı sunulan bu filmde yönetmenler tüm bu şaşanın altında yatan suçları, kanunsuzlukları ve bozuk toplum düzenini de göstermekten geri durmuyor.

Tür: Dram, Komedi, Müzikal
IMDB: 7.3 / Rotten Tomatoes: %91

7- The Fundamentals of Caring (IMDb: 7.3)

The Fundamentals of Caring - Filimadam.com

Yolları ve yollara düşen film hikayelerini oldukça severim. Yollar hep farklı yerlere, farklı anlatılara ve salt olarak karakterlere odaklandığı için bence oldukça doludur. Bu filmimizde de yazarlıktan emekli olduktan sonra bakıcılık işine giren Ben, 18 yaşında bir genç olan Trevor’a göz kulak olması için işe alınır. Ailenin tüm kararsızlığına rağmen Ben ve Trevor daha iyi arkadaş olmak için bir yolculuğa çıkmaya karar verirler. Yolda hem daha fazla yakınlaşırlar hem de yeni ufuklara yelken açarlar. Selena Gomez’in de oyuncu olarak yer aldığı film sıcacık ve içten.

Tür: Dram, Komedi
IMDB: 7.3 / Rotten Tomatoes: %77

8- To All the Boys I’ve Loved Before (IMDb: 7.2)

To All the Boys I’ve Loved Before - filimadam.com

Gençlik, romantizm, komedi unsurlarıyla sevilen ve oldukça izlenen bu film, hepimizin içinde o gençlik heyecanından bir parça barındırmakta. Lisede okuyan Lara mektuplar yazmaya başlar fakat bu mektuplar hep hoşlandığı erkeklere yazdığı mektuplardır. Bu mektuplardan birisi de şu an kız kardeşiyle sevgili olan Josh’a yazılmıştır. Bu mektupları yazan ama hep bir yerde saklı tutan Lara’nın başına bir kaza gelir mektupların hepsi yazdığı sahiplerine gönderilir. Josh’un da mektubu alması ve okumasının ardından bu durumu kız kardeşinin bilmesini engellemek isteyen Lara ve yine mektup giden arkadaşı Peter ile bu durumdan kurtulmak için bir plan yaparlar. Bu eğlenceli hikaye yüzünüzü güldürecektir.

Tür: Dram, Komedi, Romantizm
IMDB: 7.2 / Rotten Tomatoes: %95

9- Private Life (IMDb: 7.2)

Private Life - filimadam.com

Basit bir dram, abartılı haller yok, şaşalı şeylerden uzak ama oldukça da başarılı. Başarılı dram filmlerinin bence en beğenilen yanlarından biri her şeyi oldukça sade ve sakince anlatması. Private Life’da bunlardan birisi ve bir ailenin hikayesini bize anlatmakta. Orta yaşlarında bir çift olan Rachel ve Richard’ın tek isteği bir çocuk sahibi olmaktır. Her yolu denerler ama çocukları olmayınca doktora giderler. Burada ise Richard’ın bir sağlık sorunu olduğu ve çocuk sahibi olamayacağını öğrenirler. Evlat edinmek isteyen çift bundan da sonuç alamayınca taşıyıcı bir anne ve yumurta nakliyle çocuk sahibi olmaya karar verir ve olaylar garipleşir. Bu sade ve oldukça başarılı dramı sizlerde seveceksiniz.

Tür: Dram, Komedi,
IMDB: 7.2 / Rotten Tomatoes: %94

10- Black Mirror: Bandersnatch (IMDb: 7.2)

Black Mirror: Bandersnatch - filimadam.com

Yapımcılığını şu an Netflix’in yaptığı ve geleceğe yönelik çıkarımlarıyla oldukça başarılı olan dizi Black Mirror’ın sinema filmi olan Bandersnatch izleyiciye farklı deneyimler sunmuştur. Genelde filmleri sadece oturup izleriz ama bu filmde olay biraz daha farklı izleyiciyi oyuna dahil ediyor film. Genç bir yazılımcının, bir yazarından kitabında yaptığı ve okuyucunun tercihlerine göre ilerleyen hikaye mantığını bir video oyununa uyarlamayı istemektedir. Bu fikrini iyi bir yazılım firmasına anlatan genç kabul görür ve burada çalışmaya başlar. İş başı yapmasıyla da maceramız başlar.

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu
IMDB: 7.2 / Rotten Tomatoes: %72

FilimAdam Yazar:

Sinema sektöründen, yerli dizilerde bolca çalışmış, okulunu okumuştan tavsiyeler.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir