Netflix’de izlenebilecek 10 korku filmi

Netflix ulaşılabilirliği ve kalitesiyle tüm dünya gibi ülkemizde de oldukça popüler. Her ne kadar çekinsek de aslında hepimiz korku filmleri izlemekten de kendimizi alamıyoruz. Bu listemde de sizlere Netflix’de izlenebilecek 10 korku filmi ile oluşan ve beğendiğim filmleri size listelemeye çalıştım. Netflix’e gitmek için tıklayın.

En iyi 10 Netflix dizisi listeme bakmak ister misin?

1- The Shining (IMDb: 8.4)

the shining 1

Bu efsane film Stanley Kubrick’in sinema dünyasına kazandırdığı kült korku filmi. Bu efsane korku filmini izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Jack Nicholson’un hayat verdiği Jack Torrence ve ailesi bir otelin bakımı işini alırlar ve otele giderler. Kar yağışından dolayı yollar kapanır ve aile ufak çocuklarıyla birlikte otelde mahsur kalırlar. Ailenin küçük çocuğu sahip olduğu doğa üstü hislerle otelde yalnız olmadıklarını ve başka ruhlarında olduğunu görür ve ailesine anlatmaya çalışır ama inandıramaz. Bu doğa üstü gizemli ruhlar ve olaylar Jack Torrence’ı ele geçirir ve yavaşça delirtir. Bu muazzam eseri, Stanley Kubrick sinemasına hayran olmak ya da tanışmak için izleyebilirsiniz.

Tür: Korku, Dram
IMDB: 8.4 / Rotten Tomatoes: %85

2- The Ritual (IMDb: 6.3)

The Ritual

Korku filmi deyince aklımıza birçok klişe gelir, bunların en yaygını da bir yere giden bir grup arkadaşın başına gelenlerdir. Ama klişe olarak düşünecekken tam aksinde gelişiyor bu filmde olaylar ve klişe olmaktan sıyrılıyor. Bu filmimizde de araları bozulan ve tekrar bağlarını sağlamlaştırmak için orman kampına giden bir grup arkadaşın başlarına gelen olaylar, kişisel pişmanlıklar, içlerini kemiren düşünceler anlatılıyor. The Ritual aynı isimli romandan esinlenerek yapılmış bir film.

Tür: Korku, Gizem, Suç
IMDB: 6.3 / Rotten Tomatoes: %73

3- The Host (IMDb: 7.1)

the host

Parasite filmi ile 2020 Oscar ödüllerinin tozunu attıran Güney Kore’li yönetmen Bong Joon Ho’ya ait bu korku filmi de oldukça başarılı. Tam bir korku filmi olarak adlandırmak oldukça güç çünkü yönetmenimizin asıl amacı klişeleşmiş korku veya canavar filmleri kalıplarını yıkmak, yok saymak. Nehire dökülen zehirli maddelerle gelişen ve gündüz vakti insanları kovalayan bir canavar, tam korkunç bir şey olacak derken gerçekleşen absürt bir olay ile rahatlarken aniden ortaya çıkan bir korkunçluk sizi yerinizden sıçratabiliyor. İzleyip zevk alacağınıza ve usta yönetmeni takip edeceğinize eminim.

Tür: Korku, Drama
IMDB: 7.1 / Rotten Tomatoes: %93

4- The Descent (IMDb: 7.2)

The Descent

Yine sadece korku öğeleriyle anmamızın az kalacağı bir film. Aile yapısından, toplumdaki cinsiyetçilik vurgusu hatta bireyselciliğe kadar bir çok alt başlığa da değiniyor filmimiz. Keşif için gittikleri mağarada mahsur kalan bir grup kadının hayatta kalma savaşını anlatıyor film. Her şey bu kadar değil ama, çünkü mahsur kalmak tek sorunları değil çünkü bir de onları avlamaya çalışan canavarlar var mağarada. Durum bu kadar zorken bile anlaşamayan ve tek başlarına mücadele etmek zorunda kalan bu grubun başına gelenleri izleyeceğiz.

Tür: Korku, Macera, Suç
IMDB: 7.2 / Rotten Tomatoes: %85


5- The Cabin In The Woods (IMDb: 7.0)

The Cabin In The Woods filimadam

Bir grup arkadaş, eğlenmek için gittikleri bir orman evi, partiler, alkol,komiklikler derken yine aklınıza “aman aman klişe akıyor” dediğinizi duyar gibiyim ama yine barındırdığı orjinallik, tiye alma sanatı, güzel göndermeler ile şaşırtıyor bu film. Listenin başına koyduğum The Shining’den tutunda Mummy filmlerine kadar göndermelerle dolu. Hem korku unsurlarını bu kadar iyi barındırması hem de göndermeleriyle sizi etkileyeceğine eminim.

Tür: Korku
IMDB: 7.0 / Rotten Tomatoes: %92

6- Oculus (IMDb: 6.5)

Oculus movie poster filimadam

Eski bir aynanın merkezde olduğu ve parçalanan bir aile üzerinden bir kardeş hikayesini anlatıyor film. Anne ve babalarını trajik bir şekilde kaybeden kardeşlerden Tim ailesini öldürmekle suçlanırken, kız kardeşi Kaylie Tim’in bunu yapmadığını kanıtlamaya çalışır. Daha sonra yolları tekrar kesişen kardeşler aynanın gizemli bir gücü olduğunu keşfederler ve bunu açığa çıkarmaya çabalarlar.

Tür: Korku, Gizem
IMDB: 6.5 / Rotten Tomatoes: %75

7- The Invitation (IMDb: 6.6)

The Invitation filimadam

Bütün çoğunluğu tek bir mekanda geçen gerilim ağırlıklı bir korku filmi. Çocuklarını trajik bir şekilde kaybeden Will ve Eden çifti büyük bir yıkım yaşar ve Eden alıp başını kasabadan ayrılır. Karısı gittikten sonra tek başına kalan Will hem çocuğunun acısını hem de Eden’nin gidişini atlatmaya çalışır. Aradan geçen iki yılında ardından Eden yeni eşiyle kasabaya geri gelir ve bir davet düzenler. Bu davete eski eşi Will ve onun yeni sevgilisi de davetlidir. Yemek ve sohbet ilerledikçe Will bir şeylerin farklı ve garip olduğunu hissederek aşırı tepkiler verir. Peki Will’in hissettikleri gerçek mi yoksa kendisinde mi bir gariplik vardır?

Tür: Korku, Drama, Gizem
IMDB: 6.6 / Rotten Tomatoes: %88

8- It Follows (IMDb: 6.8)

it follows filimadam

Cannes Film Festivali’nde ilk gösterimi yapıldığında oldukça beğenilen film övgüleri hak ediyor ve cidden en basit isteğimiz olan korkma isteğini dolduruyor. Bu bizi korkutma isteğini de oldukça klasik olan “takip edilme” hissi üzerinden bize anlatıyor ve hissettiriyor. Genç bir kızın sevgilisiyle yaşadığı ilişkiden sonra garip bir takip edilme hissine kapılması ve bundan kaçmak için arkadaşlarından yardım istemesiyle, bu gizemi çözmeye çalışıyorlar. Bu derdini güzel anlatan ve korkutan filmi umarım beğenirsiniz. Netflix’den bu filmi izleyebilirsiniz.

Tür: Korku, Gizem, Suç
IMDB: 6.8 / Rotten Tomatoes: %96

9- The Conjuring (IMDb: 7.5)

The Conjuring filimadam

Ed ve Lorraine Warren doğaüstü olayları araştıran ve bunları çözen bir çift. Bu konuda dünyaca ünlü olan çift bir gün bir çiftlikten mesaj alır. Mesajda çiftliğe bir doğaüstü yaratığın dadandığını ve bu olayı çözmeleri istenirken çiftimiz bu olayı çözmek isterler. Gittikleri çiftlikte bir kötülük olduğunu hemen fark ederler ve araştırmaya koyulurlar ama hiç sandıkları kadar basit değildir. Korkunun ve kötülüğün gücü karşısında şaşırırlar ve bu olaydan nasıl kurtulacaklarını merak ve korkuyla bekleriz. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz bu filmi umarım beğenirsiniz.

Tür: Korku
IMDB: 7.5 / Rotten Tomatoes: %85

10- Raw (IMDb: 7.0)

raw movie filimadam

Korku unsurlarından çok barındırdığı rahatsız edicilik yönü ile listeye giren, psikolojik ve gerilim ögeleri de ağır basan bir film Raw. Ailesi veteriner olan Jutine’de onların izinden gider ve üniversiteye başlar. Gittiği üniversite, girdiği yeni ortamlar, değişen hayatı, ailesinden uzak kalması gibi sebepler Jutine’de değişir ama bu değişim sandığımız gibi olmayabilir. Jutine içindeki farklı bir yanını keşfediyor olabilir. Yine Netflix’de bulabileceğiniz güzel bir korku filmi Raw.

Tür: Korku, Psikoloji, Gerilim
IMDB: 7.0 / Rotten Tomatoes: %92

Netflix’de izlenebilecek 10 korku filmi listemin sonuna geldik. Daha fazla film listesi, dizi listesi, film önerileri ve dizi tavsiyeleri için diğer konulara bakmayı unutmayın. Sevgiler 🙂

FilimAdam Yazar:

Sinema sektöründen, yerli dizilerde bolca çalışmış, okulunu okumuştan tavsiyeler.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir